Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

swiety jozef

Parafii Grabownica patronuje św. Józef.

Módlmy się za Jego przyczyną :

Święty Józefie, miłośniku Jezusa i Maryi, uproś mi tę łaskę, abym coraz goręcej, z całego serca kochał Twego przybranego Syna i Jego Dziewiczą Matkę. - Święty Józefie uproś mi łaskę, abym tak jak Ty umiał łączyć życie czynne z głębokim życiem modlitwy. - Święty Józefie, szczęśliwy Opiekunie Jezusa i Maryi Niepokalanej, przez swoją czystość strzeż mojej czystości. - Święty Józefie, Patronie wahających się w wyborze, ratuj stojących nad przepaścią zła i oświecaj powołanych do służby Chrystusowej. - Święty Józefie, któryś błogo skonał na rękach Jezusa i Maryi, uproś mi łaskę szczęśliwej śmierci. Niech Jezus i Maryja towarzyszą mi w chwili konania, a ostatnimi moimi słowami niech będą najsłodsze imiona: Jezus, Maryja, Józef. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.03.2024

1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.

2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, następnie popołudniowa Msza św.

3. We wtorek 19. 03. uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. abp. seniora Józefa Michalika. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą. W naszej parafii Uroczystość odpustowa Msze św. o godz. 11.00 i 17.00.

4. We czwartek 21. 03. spowiedź wielkopostna i świąteczna w godzinach popołudniowych od 14.00 do 17.30. Przypominamy przykazania kościelne o konieczności spowiedzi raz do roku oraz przyjęcia wielkanocnej Komunii świętej.

5. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Na każdej Mszy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm.

6. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa, a w niedziele - Gorzkie Żale. Za udział w obu tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa dla dzieci we czwartek o godz. 17. 30. Natomiast dla wszystkich parafian w piątek o godz. 18.00.

7. We czwartek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów.

8. Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do wyjazdu na Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej w dniach od 5-7 kwietnia w Łańcucie. Zapisy do czwartku (21.03. br.) u Ks. Marcina.

9. Od poniedziałku Msze św. popołudniowe o godz. 18.00 z wyjątkiem wtorku w dniu odpustu o godz. 17.00 !!!

Intencje Mszalne 18.03.2024 - 24.03.2024

PONIEDZIAŁEK:

Godzina 7.00

1. Zm. Ryszard Barbara od kuzyna Marka z Sanoka z rodz.

2. Zm. Ludmiła Korfanty od Olka z rodziną

1. Zm. Ludwika i Józef od córki

2. Zm. Genowefa Zajdel od wnuka Sebastiana z rodziną

WTOREK:

Godzina 11.00

1. Za parafian

2. Zm. Józef Mleczko

3. Zm. Józef i Genowefa Zajdel od syna Janusza z rodziną

Godzina 17.00

1. Zm. Hieronima i Józef Grządziel

2. Zm. Józef Koryto

ŚRODA:

1. Zm. Ryszard Barbara od rodziny Zgłobickich i Trześniowskich

2. Zm. Ludmiła Korfanty od córki Marii z mężem

1. Zm. Genowefa Zajdel od syna Janusza z żoną

2. O zdrowie, p. ł. Boże bł. opiekę Matki Bożej dla Bogdana

CZWARTEK:

Godzina 7.00

1. Zm. Ryszard Barbara od kuzynek Agaty i Doroty z rodz.

2. Zm. Ludmiła Korfanty od wnuka Arkadiusza z Zarszyna

1. Zm. Genowefa Zajdel od syna Andrzeja

2. Zm. Józef Mleczko od prac. SP Grabownicy

PIĄTEK:

1. Zm. Ludmiła Korfanty od córki Urszuli i Leszka

2. Zm. Maria Hałasowska od córki Ewy z mężem

1. Zm. Genowefa Zajdel od wnuczki Karoliny i wnuka Alberta

2. Zm. Józef Mleczko od kuzynki Barbary Adamskiej

SOBOTA:

1. Zm. Ludmiła Korfanty od córki Urszuli i Leszka

2. Zm. Maria Hałasowska od córki Anny z mężem i dziećmi

1. Zm. Genowefa Zajdel od wnuczki Iwony z dziećmi