Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

swiety jozef

Parafii Grabownica patronuje św. Józef.

Módlmy się za Jego przyczyną :

Święty Józefie, miłośniku Jezusa i Maryi, uproś mi tę łaskę, abym coraz goręcej, z całego serca kochał Twego przybranego Syna i Jego Dziewiczą Matkę. - Święty Józefie uproś mi łaskę, abym tak jak Ty umiał łączyć życie czynne z głębokim życiem modlitwy. - Święty Józefie, szczęśliwy Opiekunie Jezusa i Maryi Niepokalanej, przez swoją czystość strzeż mojej czystości. - Święty Józefie, Patronie wahających się w wyborze, ratuj stojących nad przepaścią zła i oświecaj powołanych do służby Chrystusowej. - Święty Józefie, któryś błogo skonał na rękach Jezusa i Maryi, uproś mi łaskę szczęśliwej śmierci. Niech Jezus i Maryja towarzyszą mi w chwili konania, a ostatnimi moimi słowami niech będą najsłodsze imiona: Jezus, Maryja, Józef. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19.05.2024

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz.8.00 i 18:00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. O godzinie 18.00 Msza św., następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

6. We wtorek rocznica ingresu Ks. Abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Modlimy się w intencji naszego pasterza.

Intencje Mszalne 20.05.2024 - 26.05.2024

PONIEDZIAŁEK:

Godzina 8.00

1. Zm. Stanisław

Godzina 18.00

1. O szczęśliwe, rozwiązanie, zdrowie i Boże bł. opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby

2. Zm. Edward Zawada od Mariana Kędra

3. Zm. Kazimierz, Maria, Edward, Zofia i Stanisław